Müvekkil Bilgilendirme Bülteni #3/2023: İspanya dışında bulunan yatırımlara ilişkin beyanname (720 Formu) vermek için son tarih yaklaşıyor

Yurtdışındaki yatırımlar için Form 720 formunun doldurulması için son tarih 31 Mart 2023.

İspanya’da ikamet eden gerçek ve tüzel kişiler, İspanya dışında bulunan mal varlığı ve haklarına ilişkin beyanname verme yükümlülüğüne sahiptir.

Bu nedenle, İspanya dışında bulunan finans kuruluşlarından mevduatınız veya diğer türden finansal varlığınız ile ilgili bilgi ve belge talep etmek için acele etmeniz tavsiye edilir. Bu bilgilerin 2022 mali yılına ve özellikle 31 Aralık tarihindeki durumuna ilişkin olması gerektiğini hatırlatırız.

Süresi içinde beyanname yükümlülüğünü yerine getirmeyenler, ceza uygulaması ile karşılaşabilecektir.

İspanya sınırları içinde ikamet eden gerçek kişilerin, İspanya dışında bulunan mal varlıkları ve haklarına ilişkin beyanname verme yükümlülüğü vardır.  

Beyan yükümlülüğü yalnızca aşağıdaki mal varlığı ve haklar için geçerlidir:

1. İspanya dışındaki ülkede bulunan finansal kurumlardaki hesaplar.

2. İspanya dışındaki ülkede kazanılan ve/veya yönetilen ve/veya elde edilen menkul kıymetler, haklar, sigorta ve gelirler.

3. İspanya dışındaki ülkede bulunan taşınmaz mallar ve taşınmaz mallara ilişkin haklar.

İspanya dışındaki ilgili finans ve sigorta kuruluşlarından mümkün olan en kısa sürede durumunuzla ilgili bilgi talep etmenizi öneririz, böylece 720 formu kapsamında beyannamenizi hazırlamak için gerekli işlemler yapılabilir veya beyanname yükümlülüğü olup olmadığı teyit edilebilir.

Kafanızda oluşabilecek soruları, FONT & YILDIZ Tax and Legal Services bünyesindeki konusunda uzman arkadaşlarımızca cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Font & Yildiz - abogados en Barcelona
Avenida Diagonal 601 Planta 6ª C
08028 Barcelona

Tel. +34 93 494 89 80
Fax +34 93 494 89 81

info@fy-legal.com

Suscríbete a nuestro Newsletter

RGPD ve LOPDGDD uyarınca, FONT ve YILDIZ SL abonelere bir bülten göndermek amacıyla sağlanan verileri işleyecektir. İstenirse, yukarıda belirtilen mevzuatta tanınan erişim, düzeltme, silme ve diğer hakları kullanabilir. Verilerinizi nasıl işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi için gizlilik politikamıza erişin.

Copyright © 2019-2021  Font & Yildiz  - 
Esta actuación está impulsada y subvencionada por el SOC, y financiada al 100% por el Fondo Social Europeo como parte de la respuesta de la Unión Europea a la pandemia de COVD-19

banners fons
cross